Drukujemy w 3D...

DRUKARKI 3D, RAPID PROTOTYPING

Druk 3D
Chcesz wiedzieć więcej?
Aparat fotograficzny z drukarki 3D? czytaj >>

Drukowany pistolet w Polsce?
Przeczytaj historię HUKACZA >>

Jeszcze nie wiesz jak działa drukarka 3d?
Zobacz film


Sprawdź jakość swojej drukarki pobierz wydruk testowy >>
Jakość wydruków 3D
Popularne i tanie drukarki 3D stosują metodę druku FFF (fused filament fabrication), spotyka się również określenie FDM. Metoda ta polega na kolejnym nakładaniu stopionego tworzywa warstwa po warstwie co w konsekwencji powoduje powstanie trójwymiarowej bryły. Technologia ta ma swoje ograniczenia. Przeciętne drukarki w tej klasie oferują rozdzielczość w pionie (grubość warstwy) na poziomie 0.1-0.2 mm. Dla porównania średnica materiały wytłaczanego z głowicy to 0.3-0.5mm. Jednak dokładność pozycjonowania głowicy to rząd 0.1mm. Jedynym problemem jest minimalna grubość elementów, która ze względu na średnicę wytłaczania nie może być mniejsza niż 0.3mm.

Niektóre drukarki są wykonane z większą precyzją i umożliwiają drukowanie z grubością warstwy rzędu 0.03mm. Niestety dane techniczne to jedno a realne możliwości to drugie. Jedynym miarodajnym testem byłoby wykonanie wydruków testowych na różnych drukarkach.


Ta figurka została wydrukowana z warstwą 0.03mm (30 mikrometrów) na drukarce GolemD
Ten sam wydruk o dwukrotnie większym rozmiarze i wydrukowany z warstwą 0.07mm zdobył pierwszą nagrodę na Dniach druku w Kielcach w 2013 roku.

Zobacz też naszą propozycję obiektu do testowania drukarki pobierz wydruk testowy >>Informacje
Firma
Media
Kontakt
Produkty i usługi
Technologie
Wycena
Wydruki - gadżety
Więcej
Allegro
Facebook
Wydarzenia
Notka prawna
Poleć nas

Drukujemy w 3D! Oferujemy drukarki 3D, usługi szybkiego wytwarzania (rapid prototyping), materiały do druku (filamenty), części zamienne do drukarek 3D, akcesoria do drukarek (stojaki, uchwyty), serwis drukarek 3D, szkolenia z zakresu druku 3D, pokazy druku 3D. Również u nas kupisz ekskluzywne gadżety wydrukowane na drukarce 3D w tym jedyny na świecie nowy model tzw. "impossible print" czyli wydruk niemożliwy do wykonania nawet na zaawansowanych obrabiarkach numerycznych. Oprócz tego inne gadżety z drukarki 3D w tym biżuterię.
Polish 3D printing company, rapid prototyping, 3D printers and printing filaments.
Projekt i wykonanie strony AXEPRIM Poznań 2013-2016

Kliknij na obrazek aby zamknąć